Wrexham Bag – Sustainable Cotton
| Gesamtpreis Netto: | Preis auf Anfrage |
|---|
Produktnummer:
A175-17347-48
Lagerbestand:
Produktinformationen "Wrexham Bag – Sustainable Cotton"
The Green & Good Wrexham Canvas Shopper is a heavy-duty powerhouse. Crafted from 280gsm natural, unbleached cotton-canvas, it features a full bottom and side gusset for maximum capacity. With long shoulder handles and Oekotex 100 certification, this ethically produced bag is a robust, eco-friendly solution for high-end retail and daily use.
Tasche mit Firmenlogo als Werbeartikel: Täglich genutzt, überall sichtbar – ein Werbemittel mit maximaler Laufleistung.
| Farbe: | Natur |
|---|---|
| Breite: | 420mm |
| Gewicht: | 210g |
| Herkunftsland: | India |
| Höhe: | 380mm |
| Länge: | 120mm |
| Material: | Reine, ungebleichte Baumwolle |
| Veredelung: | Siebdruck, Digitaldruck-Transfer |
| Zolltarifnummer: | 4202929810 |
| Ökologisch: | Ja |