Taunton Jute Bag – Sustainable Jute
| Gesamtpreis Netto: | Preis auf Anfrage |
|---|
Produktnummer:
A175-17282-34
Lagerbestand:
Produktinformationen "Taunton Jute Bag – Sustainable Jute"
The Green & Good Taunton Shopper is a heavy-duty sustainable powerhouse. Made from natural jute, it features a laminated interior for easy cleaning and added sturdiness. With a generous 17cm depth and soft, wide cotton shoulder handles, this ethically produced bag is perfect for large shopping trips and long-term retail use.
Werbemittel Tasche mit Firmenlogo: Langlebig, funktional und täglich im Einsatz – ein Werbeartikel, der Eindruck hinterlässt.
| Farbe: | Natur |
|---|---|
| Breite: | 300mm |
| Gewicht: | 160g |
| Herkunftsland: | India |
| Höhe: | 370mm |
| Länge: | 160mm |
| Material: | Jute |
| Veredelung: | Siebdruck, Digitaldruck-Transfer |
| Zolltarifnummer: | 4202929810 |
| Ökologisch: | Ja |