Sticky Notes 75x75mm – Recycled
| Gesamtpreis Netto: | Preis auf Anfrage |
|---|
Produktnummer:
A175-161196
Lagerbestand:
Produktinformationen "Sticky Notes 75x75mm – Recycled"
Organize your day sustainably with Green & Good Sticky Notes. Made in the EU from 100% recycled paper, these practical self-adhesive sheets come in a classic 75 x 75mm square format. Featuring 50 sheets as standard, they are the ideal eco-friendly essential for any office, university, or home workspace.
Hochwertige Werbeartikel mit Firmenlogo: Qualität, die für Ihre Marke spricht – als Werbegeschenk ein bleibendes Statement.
| Farbe: | weiß |
|---|---|
| Breite: | 75mm |
| Gewicht: | 25g |
| Herkunftsland: | Poland |
| Höhe: | 75mm |
| Länge: | 7mm |
| Made in Europe: | Ja |
| Material: | recyceltes Papier |
| Veredelung: | Digitaldruck |
| Zolltarifnummer: | 4820103000 |
| Ökologisch: | Ja |